برو به محتوا رفتن به پاورقی

17 نکته اساسی در بازاریابی تلفنی موفق

 1. کار با تلفن باید هدفمند باشد

هدفمند بودن یکی از مهم ترین اصول بازاریابی تلفنی است. قبل از گرفتن شماره خود را کاملاً آماده کنید. این آمادگی شامل سرحال بودن، به کار بردن عبارات کلیدی مثبت مانند این‌که: “الآن می‌خواهم یک مکالمه تلفنی موفق داشته باشم”، لبخند زدن، فراهم بودن ابزار کار مانند برگه یادداشت، قلم، اطلاعات موردنیاز و… . معطل گذاشتن مشتری برای پیدا کردن خودکار و … پسندیده نیست. برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید. اول تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید. مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده‌اید و حالا فقط می‌خواهید این موفقیت را تکرار کنید.

2. صبح زود شروع کنید

کسب و کار از ساعت 8 شروع می‌شود. ضمن این‌که خیلی از مدیران موفق قبل از ساعت 8 صبح در محل کارشان حضور دارند. سحر خیز باش تا کامروا شوی.

3. یک عدد آینه روی میزتان قرار دهید تا در هنگام مکالمه به آن نگاه کنید و لبخند بزنید.

حالت چهره شما در صدایتان منعکس می‌شود. به یاد داشته باشید که در بازاریابی تلفنی تنها سلاح شما صداست، پس این سلاح را درست به‌کار بگیرید. مشتری باید در تن و لحن صدای شما شادابی را احساس کند. معایب تلفن به‌عنوان یک عامل ارتباطی شامل فقدان ارتباط چشمی و احتمال آماده نبودن طرف مقابل یا منحرف شدن توجه او به سایر فعالیت‌ها می‌شود. لذا صدای گرم و جذاب شما باید تمام این نقایص را جبران کند.

4.در مذاکرات و بازاریابی تلفنی مهم، ایستاده صحبت کنید.

در این صورت آدرنالین بیشتری از مغز ترشح می‌شود و تسلط شمارا بالا می‌برد.

5. دست نوشته داشته باشید

متنی را از قبل آماده کنید تا در شروع مذاکرات از آن استفاده کنید. این متن باید شما و شرکت شما را معرفی کند؛ مقصود شما از تلفن زدن را بیان کند و مزایای محصول و وجه تمایزتان را نشان دهد. چنان ماهرانه از متن استفاده کنید که طرف مقابل متوجه روخوانی‌تان نشود. و  موارد مهم در مکالمه را یادداشت کنید که فراموش نشود. در تماس‌های بعدی حتما از نوشته‌ی تماس قبلی استفاده کنید که بدانید چه مواردی را اعلام کردید و دغدغه‌های مخاطب شما چه بوده است.

6. ترتیب ذهنی مطالب

سعی کنید مطالب را برای خودتان به ترتیب اولویت دسته‌بندی کنید و برای مخاطب اعلام کنید. نکات کلیدی و مهمی که می‌تواند تاثیر بگذارد را اول اعلام کنید که شنونده از صحبت های شما خسته نشود و مکالمه برای او  جذاب باشد.

7. با مخاطب تعامل داشته باشید

ارتباط و تعامل خوب با مخاطب یکی دیگر از اصول بازاریابی تلفنی است. در ابتدای مکالمه نام مخاطب را بپرسید و در طول صحبت 2 تا 3 بار او را با نامش خطاب کنید، زیرا شنونده با شما همراه می‌شود و با توجه بیشتری به صحیت‌های شما گوش می‌دهد. سعی کنید با مشتری گفتگو کنید، نه این‌که به‌طور یک جانبه مطالبی را به او بگویید و بعد از چند جمله سکوت کوتاهی داشته باشید که اگر نکته و یا سوالی داشت، مطرح کند. همچنین بهتر است برای وقت مشتری ارزش قائل شوید و در صورت عدم تمایل او، وقت دیگری را برای مذاکره درخواست کنید.

سعی کنید توضیحات خیلی رسمی و گنگ نباشد. با زبان ساده اما کاملا کاربردی و اداری توضیحات اولیه را اعلام کنید. در حین مکالمه از شخص تاییدیه بگیرید با جملات سوالی که متوجه شوید گوش میدهد به شما یا خیر گاهی حتی پیش می‌آید تلفن رو کنار بگذارند و گوش ندهند پس شما سعی کنید طوری صحبت کنید که با تاییدیه گرفتن حواسشون به شما باشد.

8. با سرعت مناسب صحبت کنید.

اگر در مکالمه‌های تلفنی طرف مقابل شما فریاد می‌کشد و سر شما داد می‌زند، هرگز مقابله‌به‌مثل نکنید. بلکه آرام و نرم و با ملایمت صحبت کنید، در این‌گونه مواقع بهتر است بایستید و به مکالمه ادامه بدهید.

9. شاید طرف صحبت شما سؤالات غیر مرتبط و یا حتی خصوصی مطرح کند، خونسرد باشید و عصبانی نشوید.

در ارائه اطلاعات مدیریت داشته باشید. لازم نیست به همه سؤال‌ها پاسخ دهید، گاهی خود را به نشنیدن بزنید و مجدداً موضوع اصلی را پیش بکشید و گاهی هم شوخی کنید و سؤال ها را با ظرافت رد کنید. به‌هر حال سعی کنید مؤدبانه برخورد کنید و باسیاست و بازی با لغات مکالمه را به اتمام برسانید. در همه حال مواظب شخصیت مشتری باشید، یادتان باشد هدف بازاریابی رسیدن به تعامل است نه مشغول شدن به تقابل، که نتیجه مثبتی برای کسب و کار ندارد.

10. پرسش سوال هایی که جوابش را نمی دانید

اگر شخص سوالی پرسید که جوابش را نمیدانستید، بگوید اجازه بدهید موضوع را بررسی کنم و به اطلاع شما برسانم. هیچوقت نگوید نمی‌دانم، چون خودتان را زیر سوال برده‌اید و اعتماد مخاطب را از دست می دهید.

11. مراقب کلام خود در بازاریابی تلفنی باشید

یکی دیگر از اصول بازاریابی تلفنی تسلط کلام است. در حذف کلمات کلیشه‌ای و عباراتی که تکیه کلام شما شده‌اند ولی خیلی پسندیده نیستند، تلاش کنید. خانم‌ها از اصطلاحات مردانه و آقایان از اصطلاحات زنانه نباید استفاده کنند.

12. ابتدا و انتهای مکالمه

ابتدای مکالمه مهمترین قسمت مکالمه است. یعنی تاثیر اصلی را روی فرد مورد نظر می‌گذارد، خودتان و شرکت مورد نظر را معرفی کنید و چند دقیقه برای صحبت از ایشان وقت بخواهید. با جملاتی که بار منفی دارند به هیچ وجه صحبت نکنید.

در اول مکالمه خودتان و سپس تضمین‌چی را معرفی کنید. خلاصه و مفید و جذاب صحبت  کنید. اگر شخص پشت تلفن در همان ابتدا متوجه منظور شما نشود دیگه بقیه مکالمه برایش جالب نخواهد بود .

سعی کنید در همان تایم که در ابتدای مکالمه گفته بودید صحبت را به اتمام برسانید. زمانبندی خیلی مهم است، چون شخص متوجه جدیت شما در کارتان می‌شود.

در انتها بخواهید اگر سوالی دارند بپرسند و اگر می‌دانستید پاسخ بدهید و یا می‌توانید برای ارسال مستندات از ایشان شماره واتساپ یا آدرس ایمیل بگیرید.

13. صدایتان را ضبط کنید و به آن گوش دهید.

یکی از اصول بازاریابی تلفنی تمرین و مهارت است. ضبط کردن صدا باعث می‌شود تا عیوب کارتان را پیدا کنید و با تمرین و مهارت آن‌ها را برطرف سازید.

14. سعی کنید سؤال ها و اعتراضات مشتریان را پیش بینی کنید و فهرست سؤال های احتمالی خود را کامل کنید.

جواب‌های این سؤالات را هم آماده کنید. این کار میزان آمادگی شمارا در مذاکرات بعدی افزایش می‌دهد.

15. تعداد تلفن زدن‌هایتان را افزایش دهید.

قرار نیست تمام تماس‌های شما به‌ جذب منجر شود، اما هرچقدر تعداد تماس‌های شما بیشتر باشد و تسلطتان بالاتر برود، قطعاً تعداد قراردادها هم افزایش می‌یابد. رابطه مستقیم بین مشتری‌یابی امروز و منافع فردا وجود دارد.

16. به منشی‌ها خیلی احترام بگذارید.

این‌ها افراد مهمی هستند و می‌توانند دوست شما برای برقراری تماس با مدیرشان باشند و یا اینکه مانع شما بشوند. در اولین تماس با منشی‌ها، جمله‌ای که می‌گویید مؤدبانه و سریع باشد تا او را وادار به حرکت سریع کند مثلاً سلام خانم … لطفاً… جمله شروع نباید از ناحیه ضعف و یا عبارات دارای بار روانی منفی مثل “ببخشید مزاحم شدم یا خسته نباشید” همراه باشد. شما باید قاطع و با اعتماد به نفس صحبت کنید.

17. موفقیت و شکست هایتان را در بازاریابی تلفنی تجزیه و تحلیل کنید و از آن‌ها درس بگیرید.

یکی از بهترین معلم‌ها تجربه است. هربار که گوشی را برمی‌دارید باید خود را از نو بسازید. اجازه ندهید تکراری بودن امور، شمارا خسته کند. باید هرروز دوباره در مورد آن چه انجام می‌دهید، فکر کنید.

 

تضمین چی چیست؟

تضمین‌چی یک پلتفرم میانجی خرید و فروش است که به عنوان یک واسطه بین فروشنده و خریدار به ایفای نقش می‌پردازد. دو هدف اصلی این سرویس، ایجاد امنیت در پرداخت و راحتی در مراحل خرید و ارسال کالا، هم برای فروشنده و هم برای خریدار است. چرا که با توجه به افزایش دادوستدهای ریز و درشت در فضای آنلاین کشور، چالش‌ها و دغدغه‌هایی برای فروشنده‌ها و خریداران وجود دارد که بعضا چنین فرصت درخشانی برای اشتغال و رفع نیازهای مخاطبان، تحت تاثیر قرار می‌گیرد. از طرفی به خاطر وجود برخی چالش‌های امنیتی در تراکنش‌های مالی فضای اینترنت، اهمیت این سایت(اپلیکیشن) بیش از پیش برای مخاطبان روشن خواهد شد. تضمین‌چی با ایجاد یک بستر امن برای خرید و فروش کالا، علاوه بر دلگرم کردن خریداران در تمام مراحل تهیه‌ی کالا، برای فروشنده‌ها نیز امکانات ویژه‌ای را ایجاد کرده است.

نحوه ساخت ویترین در تضمین‌چی به چه صورت است؟

وارد اپلیکیشن تضمین‌چی شوید. در قسمت بفروش، فروشگاه خود را ایجاد کنید. از طریق ارتباط با شماره تماس ۹۰۰۰۱۴۱۴ نیز کارشناسان ما جهت افتتاح حساب کاربری فروشگاه شما همراهتان خواهند بود.

نحوه فعال شدن ویترین تضمین چی

خرید بسته های اشتراک

نحوه پذیرش سفارش کالا در تضمین‌چی چگونه است؟

در قسمت فروش اپلیکیشن تضمین‌چی، وارد قسمت سفارشات شوید و سفارش‌های ثبت شده جهت بررسی و تایید شما نمایش داده می‌شود.

نحوه تسویه حساب تضمین‌چی با فروشندگان چگونه است؟

به محض دریافت کالا و تایید خریدار، پول در کیف پول فروشنده آزاد خواهد شد. پس از آزاد سازی مبلغ امکان ثبت درخواست تسویه حساب امکان پذیر است. درخواست تسویه حساب بررسی و در اولین سیکل شاپرکی (پایا) پرداخت می‌گردد.

مزایای تضمین چی برای فروشندگان
  • تشکیل ویترین مجازی جهت فروش و معرفی فروشگاه در بستر تضمین‌چی.
  • بدون کمیسیون: فروشنده بابت فروش محصولاتش هیچ کارمزدی را پرداخت نمی‌کند.
  • حضور در کمپین‌های جذاب: حضور فروشگاه ها در کمپین‌های جذاب تضمین‌چی با خرید بسته های پیشنهادی یک ماهه، شش ماهه، یکساله.
  • درگاه پرداخت امن: با درگاه پرداخت امن تضمین‌چی فروشنده دیگر نگران فیشینگ یا رسید جعلی و مشکلات مشابه نخواهد بود.
  • پشتیبانی ویژه: کمترین صف انتظار برای فروشنده جهت فروش کالا و ثبت کالاها و تشکیل ویترین
  • QR کد اختصاصی: که خریدار حضوری با اسکن آن مستقیما به ویترین مجازی فروشگاه متصل می‌شود.
  • بازدید میلیونی: حضور بیش از پانصد هزار نفر در آخرین کمپین تضمین‌چی و ثبت بیش از ده هزار سفارش، طی اجرای کمپین‌های مشترک تبلیغاتی.

 

استخدام شوید..

به جمع بازار‌یاب‌های تضمین‌چی بپیوندید

ارسال نظر

تمامی حقوق مادی و معنوی این سرویس (وب سایت و اپلیکیشن موبایل) متعلق به تضمین‌چی می‌باشد.

2022 – Copyrights©