برو به محتوا رفتن به پاورقی

7 نکته کلیدی برای نوشتن کپشن اینستاگرام

کپشن اینستاگرام

مهم‌ترین نکته در بازاریابی اینستاگرام خصوصاً برای لباس و پوشاک و اکسسوری‌ها، در مورد تصاویر است. وقتی که برای افزایش فروش لباس یا افزایش فالوئر در اینستاگرام از عکس استفاده می‌کنید، کیفیت عکس‌ها، فاکتور تمایز پیج شما خواهد بود؛ اما این پایان کار نیست. کپشن اینستاگرام، متنی است که به وسیله آن می‌توانید یک پیام، اطلاعیه و یا یک توضیح، درباره پستی که به اشتراک گذاشتید را برای فالوئرهای شما به نمایش بگذارد.

در واقع کپشن نشان‌دهنده هویت یا برند شما است. به همین دلیل مهم است که برای نوشتن یک کپشن عالی وقت بگذارید تا مشتریان را برای شما نگه دارد. ممکن است شما تصاویر بسیار زیبایی را در صفحه اینستاگرام خود ارائه دهید؛ اما وقتی که کپشن یا همان توضیح خوبی برای تصاویر خود ننویسید، یک فرصت طلایی را از دست داده‌اید.

1- تشویق فالوئرها

در مطالبی که با فالوئرهای خود به اشتراک می‌گذارید، کاری کنید که فالوئرهای شما به اندازه کافی لذت ببرند و آن‌ها را تشویق کنید که با محتوای شما تعامل داشته باشند. آن‌ها را تشویق کنید که در مورد تجربه‌های خود کامنت بگذارند و صحبت کنند تا بتوانید برای فروش بیشتر بازخورد بگیرید. حتی برای اینکه  ارتباطات را بیشتر کنید و مشتریان را افزایش دهید، به کامنت‌های کاربران جواب دهید تا شبیه به مکالمه دوستانه یا کاری شود.

2- محدودیت کپشن‌ها

فراموش نکنید، بیشینه مقدار برای یک کپشن اینستاگرام ۲۲۰۰ «کاراکتر» است؛ اما نکته مهم این است که توجه داشته باشید که تنها ۱۲۵ کاراکتر در پایین عکس نمایش داده می‌شود و برای دیدن مابقی مطالب باید گزینه ادامه مطلب را بزنید.

3- لینک‌های اینترنتی

لینک‌های اینترنتی (URL) در اینستاگرام فقط در قسمت «bio» قابل کلیک کردن است. به همین دلیل یک پروفایل خوب در اینستاگرام، URL  مربوط به آخرین مطالب وبلاگ و فیلم‌های یوتیوب، محصولات یا پیشنهادها که به آنها اشاره می‌شود را به‌روز می‌کند و سپس نسبت به وجود آن لینک در کپشن و پاسخ به کامنت‌های آن‌ها اشاره می‌کند.

4- اشتراک‌گذاری

فالوئرهای خود را تشویق کنید تا پست‌های شما را با دوستان خود به اشتراک گذاشته و این کار را با دعوت آن‌ها برای تگ دوستان خود انجام دهند.

5- مسابقات اینستاگرامی

مسابقات برای افزایش ارتباطات و مشتریان در اینستاگرام بسیار عالی است. به راحتی از مخاطبان بخواهید تا برای تصاویر شما پست بگذارند و با استفاده از یک هشتگ آن‌ها را در کپشن تگ کنند.

6- تعداد هشتگ‌ها

برخی از افراد در اینستاگرام در جست‌وجوی یک رشته هشتگ‌ها هستند که به عنوان یک روش برای به دست آوردن فالوئرهای بیشتر استفاده کنند. اما واقعیت این است که استفاده از هشتگ‌های زیاد، برای شما دقیقاً برعکس عمل خواهد کرد و اینستاگرام اجازه نمی‌دهد که پست شما دیده شود.

هشتگ‌های خود را به سه یا چهار مورد مهم و اصلی محدود کنید و به یاد داشته باشید، اگر هشتگی غیرضروری است، مجبور نیستید از آن استفاده کنید. برای داشتن یک کپشن اینستاگرام عالی، حتماً نیازی به داشتن یک هشتگ نیست.

7- ایموجی‌ها یا شکلک‌ها

ایموجی‌ها یا شکلک‌ها، شکل‌هایی شبیه به کارتون هستند که برای بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند در دسترس هستند. شما می‌توانید برخی از شخصیت‌ها را به یک کپشن اینستاگرام اضافه کنید.

بسیاری از برندها هم از این ایموجی‌ها در کپشن اینستاگرام خود استفاده می‌کنند حتی برندهایی که خیلی جدی‌تر هستند. شما همچنین می‌توانید از آن‌ها در وسط جمله استفاده کنید تا کلمات را جایگزین کنید.

حرف آخر

همچنین شما می‌توانید از کپشن اینستاگرام به طور متقابل برای ترویج سایر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید صدای برند شما چیست، یک قاعده خوب این است که کپشن اینستاگرام خود را کوتاه نگه دارید. برخی از بهترین کپشن‌های اینستاگرام مطالب اصلی و کوتاه هستند و یا به نحوی اشاره کردن سریع است اجازه دهید محتوای دیداری، بیشترین صحبت را داشته باشد.

1 Comment

  • امیر حسین آذر بخشایش
    ارسال شده 1400-07-07 در 17:35

    مطلب بسیار مفیدی بود
    ممنون میشم مطالب اینجوری بیشتر بذارین

ارسال نظر

0.0/5

تمامی حقوق مادی و معنوی این سرویس (وب سایت و اپلیکیشن موبایل) متعلق به تضمین‌چی می‌باشد.

2022 – Copyrights©