برو به محتوا رفتن به پاورقی

جذب سرمایه یک استارتاپ لجستیکی
جف بزوس هم به سرمایه‌گذاران Beacon پیوست

beacon company
شرکت بیکن

Beacon یک «لجستیک استارتاپ» بریتانیایی که جف بزوس به همراه تعدادی دیگر از غول‌های فناوری حمایتش می‌کنند، ده‌ها میلیون دلار دیگر، سرمایه جذب کرده تا بتواند تقاضای فزاینده برای خدماتش را پاسخ دهد.

به گزارش اسکای نیوز، شرکت Beacon که خدمات دیجیتال توزیع و ارسال ارائه می‌کند توانسته ۵۰ میلیون دلار دیگر در مرحله دوم جذب سرمایه‌اش از طریق شرکت Northstar.vc  به دست آورد.

شرکت Upper90  نیز که در زمینه سرمایه‌گذاری در مراحل ابتدایی کسب‌وکارها فعالیت می‌کند هم در فرآیند جمع‌آوری سرمایه برای Beacon  حضور دارد.

‌Beacon که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده، فعالیت خود را با به‌کارگیری هوش مصنوعی یا  AI و فناوری تحت Cloud پیش برده و توانسته تجربه کاربری تازه‌ای را برای مشتریانی که در حوزه مدیریت تجارت بین‌الملل حضور دارند، به وجود آورد.

Beacon Company
استارتاپ بیکن

این شرکت تمام خدمات حمل و نقل و وابسته به آن مانند ارسال به تمام دنیا، به صورت هوایی، زمینی و دریایی، خدمات اداری و گمرکی و عبور کالاها از مرزهای مختلف، بیمه و تامین مالی را بر روی یک پلتفرم ارائه می‌کند.

یکی از خدمات این شرکت کمک به واردکنندگان است. آنها می‌توانند از طریق این پلتفرم منابع مالی مورد نیاز خود را ظرف ۷۲ ساعت تامین کنند تا بتوانند کالای موردنظرشان را سفارش دهند. از آنجایی که واردکننده یا خریدار باید مبلغ را پیش از حتی آغاز ارسال از سوی تامین‌کننده، پرداخت کند این خدمات باعث می‌شود نقدینگی موردنظر به محض ایجاد تقاضا برای سفارش محصول، در دسترس واردکننده باشد.

این شرکت را که مرکز آن در لندن است و توسط دو مدیر ارشد سابق در اوبر به نام‌های فریزر رابینسون و دیمیتری اسماعلیف تاسیس شده، چهره‌های شاخص دنیای فناوری همچون اریک اشمیت مدیرعامل سابق گوگل، تراویس کالانیک و مارک بنیُف بنیان‌گذاران اوبر و Salesforce حمایت می‌کنند. لیست این افراد زمانی جالب‌تر می‌شود که اسم جف بزوس به میان می‌آید. گفته می‌شود او نیز در مرحله دوم سرمایه‌گذاری حضور داشته است.

به طور کلی روند ارائه خدمات به این شکل است که در بخش حمل و نقل، این شرکت عنوان یک واسطه بین واردکننده و صادرکننده عمل می‌کند و بابت این خدمات مبلغی را محاسبه و دریافت می‌کند و کالا را نزدیک به زمان ارسال، از برابر کارخانه تحویل می‌گیرد. همزمان تمام کارهای اداری و گمرکی ارسال را انجام می‌دهد.

در حال حاضر اینگونه به نظر می‌رسد که بزرگترین بازیگران این صنعت همچون DHL از غافله دیجیتالی شدن صنعت لجستیک عقب مانده‌اند و به طورکلی بخش حمل و نقل از غافله دیجیتالی‌شدن عقب مانده است.

‌Beacon پا به بازاری گذاشته تا کیفیت را به یک صنعت پاره پاره برگرداند اما در عین حال از بروز کویید ۱۹ نیز بسیار منفعت برده چرا که این قضیه کل صنعت لجستیک و بخش حمل و نقل را با بحران روبه‌رو کرد.

Beacon Company
شرکت بیکن

 

یک منبع نزدیک گفته پس از جذب سرمایه اولیه ۱۵ میلیون دلاری در ماه مه ۲۰۲، شرکت رشد فزاینده‌ای را تجربه کرده و درآمدها  طی سال ۲۰۲۰ با رشد ۱۲ برابری روبه رو شده است. تعداد کارمندان در حال حاضر ۱۸۰ نفر شده در حالیکه شش ماه پیش ۲۴ نفر بوده‌اند. همچنین قرار است به زودی دفتری در هنگ‌کنگ تاسیس کنند.

تقاضا برای راه‌های کارآمدتر در حمل و نقل و لجستیک زمانی اوج گرفت که نرخ این خدمات توسط بازیگران بسیار بالا رفت و کمبد نیروی کار نیز مزید بر علت شد در حالیکه نیاز برای راه‌های دریافت سریعتر و مورد اعتمادتر افزایش می‌یافت.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری جدید ۵۰ میلیون دلاری در Beacon صرف توسعه سرمایه انسانی و فناوری جهت ورود به بازارهای بیشتر شود.

در مورد میزان سهامی که به ازای سرمایه‌گذاری در این شرکت بین بازیگران تقسیم شده، گزارشی منتشر نشده است.

منبع: Sky News

ارسال نظر

تمامی حقوق مادی و معنوی این سرویس (وب سایت و اپلیکیشن موبایل) متعلق به تضمین‌چی می‌باشد.

2022 – Copyrights©