برو به محتوا رفتن به پاورقی

برگزاری شورای فناوری تجارت با محورهای مهم

 

اتحادیه اروپا و ایالات متحده، اولین اجلاس شورای فناوری و تجارت با عنوان TTC  را برگزار خواهند کرد. این اجلاس با هدف گسترش سیطره دولت‌ها در برابر شرکت‌های بزرگ فناوری برگزار می‌شود. طی اجلاس TTC درباره آینده موضوعات کلان فناوری و تجاری بحث و تبادل نظر خواهد شد و نهایتا جمع‌بندی در مورد اقدامات مقتضی صورت خواهد گرفت.

در این گفت‌وگوها که فردا در واشنگتن برگزار می‌شود در مورد موضوعاتی همچون رقابت‌های مختلف، کمبود جهانی تراشه‌های الکترونیکی، هوش مصنوعی و آینده روابط دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، بحث و تبادل نظر و تصمیم‌گیری خواهد شد.

خبرگزاری رویترز هفته گذشته اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا و ایالات متحده پس از اجلاس مذکور اقداماتی را به موقع اجرا می‌گذارند که از جمله آنها اتخاذ رویکرد متحد برای محدودسازیِ قدرتِ شرکت‌هایِ بزرگِ فناوری در بازارها خواهد بود.

مسئول ارشد تجارت اتحادیه اروپا والدیس دومبروفسکیس روز یکشنبه در رابطه با اجلاس این شورا گفت که باعث نفوذ بیشتر اتحادیه اروپا در وضع استانداردهای مورد نظر در ادامه قرن ۲۱ خواهد شد.

بسیاری از گروه های تجارت و فناوری گفته‌اند که هیچ  تمایلی به ایجاد رویکرد اروپایی نسبت به مقررات دیجیتال در ایالات متحده نیستند. در واقع این امکان وجود دارد که اتحادیه اروپا برای هماهنگی مقررات دو طرف فشار بیاورد که این باعث ضربه خوردن شرکت های بزرگ آمریکایی خواهد شد.

برخی کارشناسان معتقند این شورا نباید در حوزه مقررات به شکلی دخالت کند که شرکت‌های دو طرف از تصمیمات آن متضرر شوند.

یکی دیگر از محورهای بسیار جدی این اجلاس موضوع کمبود جهانی تراشه‌ها و رسیدگی به آن است که شرکت‌های بزرگ جهان از جمله خودروسازان آمریکایی را متضرر کرده است.

توسعه و تکمیل زیرساخت‌های هوش مصنوعی برای افزایش امنیت در حوزه فناوری از دیگر مواردی است که در این اجلاس مورد بحث قرار می‌گیرد. همچنین قرار است انجام پژوهشی مشترک در مورد تاثیر فناوری بر تجارت جهانی مورد موافقت طرفین قرار گیرد.

منبع: رویترز

ارسال نظر

0.0/5

تمامی حقوق مادی و معنوی این سرویس (وب سایت و اپلیکیشن موبایل) متعلق به تضمین‌چی می‌باشد.

2022 – Copyrights©