برو به محتوا رفتن به پاورقی

گوگل موقتاً از ارائه خدمات بانکی کنار کشید

گوگل ادامه فعالیت بر روی پروژه Plex را که قرار بود امکان دریافت خدمات مختلف بانکی را از طریق نرم‌افزار پرداخت گوگل یا Google Pay فراهم کند، متوقف کرده است.

طی این پروژه قرار بود کاربران از طریق Google Pay وارد حساب‌های سپرده و جاری خود در بانک‌های مختلف شوند و تمام خدمات موردنظر را از این طریق به دست آورند. به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، گوگل این پروژه را به دلیل عقب بودن از برنامه و نرسیدن پروژه به مراحل موردنظر، لغو کرده است.

از ابتدا هم قرار نبود فیچر Plex به صورت مستقیم با بانک‌ها وارد رقابت شود و برنامه گوگل اینطور تنظیم شده بود که با موسسات مالی و بانک‌هایی همکاری کند که بدون گرفتن کارمزد افتتاح حساب می‌کنند و هزینه‌های بسیار کمتری، برای نقل و انتقال‌های مالی در نظر می‌گیرند. از جمله بانک‌هایی که قرار بود با گوگل همکاری کنند سیتی‌گروپ و SEFCU بودند.

گوگل طی بیانیه‌ای اعلام کرده که همچنان بر این باور است که میزان تقاضای بالایی از سوی مشتریان وجود دارد تا از روش‌های راحت‌تر پرداخت، در خریدهای آنلاین و حضوری استفاده کنند اما در حال حاضر به جای اینکه بخواهد مستقیماً وارد بازار ارائه خدمات مالی شود، به بانک‌ها و موسسات مالی خدمات زیرساختی و دیجیتالی ارائه می‌کند.

بنابراین هنوز این امکان وجود دارد تا گوگل در آینده، خدمات مالی و بانکی موردنظر مشتریان را از طریق Google Pay ارائه کند که البته زمان آن مشخص نیست.

در حال حاضر گزینه‌های دیگری در بازار وجود دارند که خدمات مالی و بانکی را به صورت ساده به کاربران خود ارائه دهند اما با این حال جای گوگل در این بازی فعلا خالی خواهد بود چرا که اگر این شرکت می‌توانست برنامه خود را به نتیجه برساند، سبب می‌شد تا سایر بانک‌های سنتی نیز اپلیکیشن‌های خود را به سوی توسعه بیشتر سوق دهند.

در عین حال این عقب‌نشینیِ گوگل از برنامه‌اش، سیگنال خوبی به مخاطبان نمی‌دهد و مجدداً بدقولی این شرکت را در عمل به آنچه در گذشته اعلام کرده، نشان می‌دهد.

گوگل در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود که فیچر Plex را راه‌اندازی می‌کند اما همانطور که در ابتدای خبر عنوان شد، نرسیدن به ضرب‌الاجل‌های موردنظر و رفتن مدیر و پیشنهادکننده این پروژه، از دلایل اصلی لغو این برنامه عنوان می‌شود. با این حال جای شکرش باقیست که گوگل این برنامه را قبل از رونمایی لغو کرده چرا که اگر قرار بود پس از رونمایی به تداوم آن وفادار نباشد، سرنوشتی همچون سایر خدمات این شرکت مثل کیف پول نقدی پیدا می‌کرد که از سال ۲۰۱۶ متوقف شده است.

منبع: theverge

ارسال نظر

0.0/5

تمامی حقوق مادی و معنوی این سرویس (وب سایت و اپلیکیشن موبایل) متعلق به تضمین‌چی می‌باشد.

2022 – Copyrights©